Axióma néven új alapot indít az OTP. A tőkevédett (garantált) alap hozama a válság jegyében olyan aktívan menedzselt indexektől függ majd, amelyek összetételét többlépcsős értékelési és kiválasztási mechanizmus (algoritmus) szerint állandóan változtatják, és amelyek short és long pozíciókat egyaránt felvesznek. Például kiértékelik, pontozzák egy adott részpiac részvényeit, és a legjobb eredményt elérőkre long, a legrosszabbakra short pozíciót vesznek fel.
Főként nagy európai bankházak által összeállított négy ilyen indexet (például BNPP Guru, DB Salsa) sorol fel a kibocsátási tájékoztató, a mutatók európai, egyesült államokbeli és japán részvénypiacokon aktívak. Hogy a négy termék milyen arányban fogja az alap teljesítményét befolyásolni, azt majd csak májusban, a jegyzés után, a participációs rátával (részesedési hányadossal) együtt teszik közzé. (Ez utóbbiról annyit tudni, hogy 60 és 140 százalék között lehet.) Az Axióma futamideje több mint három és negyed év, az első év végén fix 10 százalékos hozamot mindenképpen kifizet befektetőinek. Március 20-tól május 6-ig lehet jegyezni a papírokat, a likviditást a többi zárt végű alaphoz hasonlóan a tőzsde hivatott biztosítani.
