BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem folytatja a lakóparképítő alap

2009. március 22. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A PSZÁF engedélyezte a Biggeorge's-NV 1. zárt végű - a nyílt végű ingatlanalapok körüli mizériában tehát nem érintett, fel nem függesztett - ingatlanalap szabályzatának módosítását, ami után az alap futamideje az eredeti tíz évről 2 év 3 hónapra rövidült, így március 31-ével lejár. Amint az alapkezelőtől megtudtuk, a konstrukció egyetlen projektje a Sasad Liget lakópark első üteme, aminek az értékesítése megtörtént. A további ütemekben az 1-es alapnak már nem szánnak szerepet, új befektetést sem terveznek. A Sasad Liget második üteme - 250 lakással - a Biggeorge's NV Zrt. projektcégének beruházásában jó ütemben épül, átadása ősszel várható, értékesítettsége meghaladja az 50 százalékot - tették hozzá. Az alap vagyona már szinte teljes mértékben készpénzben van, tulajdonosainak száma tucatnyinál kevesebb. Az alap kétévnyi működés után, január 22-én 48,5 százalékos egyszeri hozamot fizetett ki befektetőinek, miután nettó eszközértéke december végén közel 50 százalékkal megugrott. Amint akkor elmondták, a Sasad Liget számos ingatlanát az év végén adtak át, és ekkor volt a kifizetésük is, ez okozta a hirtelen értéknövekedést.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet