BUX 138332.72 -0,83 %
OTP 44580 -0,76 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újabb hétmillió Mol-részvény az OMV-nél

2009. március 19. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Lejárt egy újabb, a Bayerische Hypo Banknál kötött repoügylete az OMV-nek. A hétmillió részvényre szóló megállapodás tegnapi lejárta után az OMV korábbi közlésének megfelelően visszavette a részvényeket, így most 12,58 millió Mol-részvénye van. A következő repoügylet 9,6 millió részvényre szól április 3-áig, várhatóan ez a pakett is visszakerül az osztrák olajtársasághoz. Mindez azt jelenti, hogy az OMV-nek az április 27-ére várható Mol-közgyűlésre összesen 22,1795 millió részvénye lesz, aminek több mint felével azonban várhatóan most sem tud szavazni az alapszabályban rögzített tízszázalékos szavazati korlát miatt.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet