Lejárt egy újabb, a Bayerische Hypo Banknál kötött repoügylete az OMV-nek. A hétmillió részvényre szóló megállapodás tegnapi lejárta után az OMV korábbi közlésének megfelelően visszavette a részvényeket, így most 12,58 millió Mol-részvénye van. A következő repoügylet 9,6 millió részvényre szól április 3-áig, várhatóan ez a pakett is visszakerül az osztrák olajtársasághoz. Mindez azt jelenti, hogy az OMV-nek az április 27-ére várható Mol-közgyűlésre összesen 22,1795 millió részvénye lesz, aminek több mint felével azonban várhatóan most sem tud szavazni az alapszabályban rögzített tízszázalékos szavazati korlát miatt.
