A jelenlegi válsághelyzetben és a hazai befektetési kultúra közepette kissé merésznek tűnik, hogy "jellemzően 5-10 év között változhat" majd az Erste XL Kötvény Alap néven indult új termékben lévő értékpapírok átlagos futamideje. A papírokat ennek megfelelően a hosszabb távra, legalább öt évre tervező befektetőknek ajánlják. A portfólióban lévő kötvényeket a magyar állam vagy más, "alacsony kockázati szintet képviselő" intézmény bocsáthatja ki. Állami garanciával nem rendelkező papírokba legfeljebb a tőke 30 százaléka mehet.
Amint az alapkezelőtől megtudtuk, a már sok éve működő Erste Kötvény Alap a jövőben a rövidebb lejáratú állampapírokra koncentrál majd, ezt egészíti ki az új, hosszú papírokra specializálódó termék. Ezenkívül azt is tervezik, hogy a bankcsoport pénzpiaci alapjához - más pénzügyi csoportok termékeihez hasonlóan - tőkegaranciát mellékelnek. (Korábbi információk alapján az alap ősszel egy illikvid kötvénybefektetés miatt veszteségeket szenvedett el, de ezt a tételt már értékesítették, azóta az alap teljesítménye egyenletes.)
