Az amerikai jegybank szerda esti bejelentései és a dollár azután megindult gyengülése alaposan megmozgatták a nemzetközi árutőzsdéket, a befektetőket az inflációtól való félelem is vásárlására késztette. Magyar idő szerint fél hat körül a kőolaj 2,6 dollárral, 50,3 dollárra emelkedett, ez több mint ötszázalékos növekedés. A gázolaj határidős ára 6, a földgázé 10 százalék feletti többletet mutatott ekkor.
Az arany áprilisi jegyzése unciánként (31,1035 gramm) 71,4 dollárral, 8 százalékkal, 961 dollár közelébe szökött fel, ekkora napon belüli emelkedésre legalább fél éve nem volt példa. Az ezüst rakétaként száguldott, 13,9 százalékot emelkedett a Bloomberg szerint. Több elemző a hírügynökségnek kifejtette, hogy a Fed és más központi bankok lépései kétségtelenül gerjesztik a pénzromlás irányába ható nyomást, és miután sok a bizonytalanság, a befektetők továbbra is kedvelni fogják a biztonságosabb, inflációálló befektetéseket, mint a nemesfém - sőt akadtak olyanok, akik az ingatlanokat is megemlítették. Mások az inflációs félelmeket túlzónak tartották.
A Fed merész "Rambo-programja" a világgazdaság indikátorának számító réz árfolyamát is öt százalékkal, november eleje óta nem látott szintre vitte fel, amivel reményeket keltett a gazdasági növekedéssel kapcsolatban. A színesfém átlépte a tonnánkénti 4000 dolláros határt is, kisebb mértékben az alumínium is felfelé tartott. A mezőgazdasági alapanyagok általában 2-4 százalékkal drágultak, a kakaó viszont majdnem hattal.
Minden bizonnyal az árupiaci rallynak köszönhető az is, hogy az orosz tőzsdeindexek 6-7 százalékkal (dollárban csaknem 10 százalékkal) mentek feljebb, de hasonlóan jól teljesítettek más nyersanyag-kitermelő országok, mint például Norvégia vagy a Dél-afrikai Köztársaság tőzsdéi is.
