Az OMV nyilatkozata nem kívánta "annak gyanúját felvetni, hogy a Mol megsértette volna az Európai Bizottság előtt folyó összefonódás-engedélyezés iránti eljárásban fennálló titoktartási kötelezettségét. Amennyiben az állítás vagy az azon alapuló 2008. július 11-i sajtóértesülések félreérthetők voltak, az alperes ezzel kapcsolatosan sajnálatát fejezi ki". Az OMV tegnap született nyilatkozata után a két olajcég megszüntette a tavaly július 18-án a Mol által jó hírnév megsértése miatt a bécsi bíróságon kezdeményezett eljárást - tette közzé a Mol a BÉT honlapján.
A magyar olajtársaság tavaly nyári közleményében azzal indokolta az eljárás megindítását, hogy az OMV akkori sajtónyilatkozataival nyíltan titoksértéssel vádolta meg a Molt az Európai Bizottság vizsgálata során kiadott ellenvetési nyilatkozattal kapcsolatban. Ez volt az a nyilatkozat, amelyben az EB a lehetséges ellenvetéseit sorolta fel egy esetleges OMV-Mol fúzióval szemben, amely után röviddel az OMV fel is adta (egyelőre nem tudni, hogy csupán ideiglenesen vagy végleg) a Mol beolvasztásáért folytatott harcát. A két cégnek ugyanakkor még legalább két pere van folyamatban magyar bíróságok előtt a tavalyi közgyűlési határozatokkal és az alapszabállyal kapcsolatban.
