BUX 138459.44 -0,74 %
OTP 44620 -0,67 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A közgyűlésre az OMV-nél lesznek a Mol-részvények

2009. március 16. hétfő, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Két nap múlva lejár az OMV és a Bayerische Hypo Bank közötti, 7 millió Mol-részvényre kötött repoügylet, az osztrák olajcég várhatóan visszaveszi Mol-részvényeit - erősítette meg kérdésünkre a cég, de erre utalnak korábbi bejelentései és az a tény, hogy március 9-i lejárattal a Société Générale-tól is visszavette az esedékes ügyletből visszajáró papírokat. Ez utóbbi tranzakcióból 4,5 millió Mol-részvény került vissza az OMV-hez, így jelenleg összesen 5 millió 579 ezer 492 részvény van nála. A Bayerische Hypo Bankkal december 12-én kötött, március 19-ig szóló, 7 millió darabos repoügylet lejártáról egy-két napon belül jelenhet meg közlemény. Ezenfelül akkor csak a korábban egyszer már módosított, eredetileg 10 millió Mol-részvényre szóló, a Bayerische Hypo Bankkal kötött repoügylet marad. Az osztrák társaság négyszázezer részvényt már visszavett és a maradék 9,6 millió darab visszavételének határidejét először március 13-ára, majd most április 3-ára tolta ki.
Mindez azt jelenti, hogy az osztrák olajtársaságnak az április 27-re várható Mol-közgyűlésre összesen 22 millió 179 ezer 492 részvénye lesz, aminek több mint felével azonban várhatóan most sem tud szavazni az alapszabályban rögzített 10 százalékos szavazati korlát miatt.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet