BUX 138886.16 -0,44 %
OTP 44840 -0,18 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Részvényenként 55 forint a Nyomdától

2009. március 15. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Március 30-ra hívta össze évi rendes közgyűlését az Állami Nyomda, ahol az igazgatósági javaslat alapján 784,116 millió forint osztalék kifizetéséről dönthetnek majd. Ez a teljes részvényállományra vetítve 53 forintos osztalékot jelent, a saját részvényekre eső összeg felosztásával azonban 54,55 forintra nő. A társaság ezt az összeget 1,318 milliárd forintos mérleg szerinti eredményéből fizeti ki, ami 91 forintos részvényenkénti eredményt jelent. A kifizetési arány 58 százalékos, ami a társaság közleménye szerint megfelelő egyensúlyt jelent a részvényesek készpénzigénye és a társaság stabilitásának megőrzése között. Az osztalékhozam 8,6 százalék, ami jóval elmarad a BÉT-en forgó "osztalékrészvények", elsősorban a Magyar Telekom hozamához képest. A jelentős tőzsdei áresésre reagálva a közgyűlésen várhatóan módosítják a menedzsmentopciós programot is. Továbbra is három részletben hívható le 800 ezer részvény 2013-ig, a célárfolyamokat azonban csökkenteni kívánják, 1800-ról ezer, 2100-ról 1250 és 2500-ról 1500 forintra.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet