BUX 138954.79 -0,39 %
OTP 44840 -0,18 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Történelmi mélyponton a Telekom

2009. március 12. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Mintegy 17,7 százalékos osztalék- és 23,8 százalékos készpénzhozamot produkálhat a Magyar Telekom 74 forintos osztalékot fizető részvénye a Concorde számításai szerint.
A történelmi mélypontján, 500 forint alatti árfolyamokon forgó részvény április 27-től fizet. Az egyébként defenzív befektetésnek számító részvényt a brókercég szakértője érthetetlenül olcsónak tartja. Legalábbis fundamentális szempontból olyannyira, hogy azt az eddig a köztudatban nem forgó feltételezést is megvizsgálja, mely szerint a Deutsche Telekomnak, az anyavállalatnak érdemes lenne kivásárolnia magyar leányát.
Az elképesztően magas készpénzhozammal bíró részvényeket már azért is érdemes lehetne az anyacégnek kivásárolnia, mert 3 százalékos hitelfelvételi költségéhez viszonyítva 23,8 százalékos hozamú részvényeket venne meg ezzel. Igaz, az utóbbi forintban értendő, de mögötte a vállalat reáleszközökben levő vagyona áll, ami jelentősen mérsékli a kockázatot - közli a Concorde. Az elemző mindazonáltal amellett, hogy értetlenségét fejezi ki a társaság részvényeinek alulértékeltsége miatt - amit a régiós szektortárs TPSA-val való összehasonlítás is indokolt, lévén annak osztalékhozama csupán 8,6 százalék, készpénzhozama pedig 14 százalék, még ha zlotyban is -, megjegyzi, hogy technikai alapon viszont éppen most bukott el egy fontos támasz, amit október óta tartott a papír. Így a további esést is elképzelhetőnek tartja.

(A szerző rendelkezik Magyar Telekom-részvényekkel.)

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet