BUX 138886.16 -0,44 %
OTP 44840 -0,18 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mol-Gazprom gáztározó épül

2009. március 10. kedd, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Mol Nyrt. és a Gazprom Export LLC szerződést írt alá közös tulajdonú gáztároló vállalat alapításáról - jelentette be tegnap a Mol. A gáztároló vállalat föld alatti gáztárolót épít Magyarországon, a munkát a szükséges hatósági jóváhagyások után, illetve a pénzügyi és technikai feltételek megléte esetén azonnal megkezdi. A Mol közleménye szerint erre 2010-ben kerül sor, a létesítmény várhatóan 2012-2013-tól működik majd.
A társaságnak 50-50 százalékos arányban lesz tulajdonosa a két cég, a tározó kapacitása 1,3 milliárd köbméter lesz, napi 15 millió köbméteres kitárolási kapacitással (ennyivel tud maximálisan hozzájárulni az ország napi gázfogyasztásához). A tározó a Mol tulajdonában levő Pusztaföldvár-Dús gázmező átalakításával épül ki.
Szintén a Mollal kapcsolatos hír volt, hogy az OMV-hez a Société Générale-lal lejáró repoügylete miatt visszakerült 4,5 millió Mol-részvény, így jelenleg összesen 5 millió 579 ezer 492 részvény van nála.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet