Lehet, hogy látunk majd valamit a válság végéről a második félévben, ahogy sokan várják, és lehet, hogy nem; egyelőre fekete lyuknak tűnik, amelyből nem jön ki fény - mondta Duronelly Péter, a Budapest Alapkezelő befektetési igazgatója a cég sajtótájékoztatóján. A válság szerinte súlyos, mély és rendkívüli jellegű, egyértelműen ezt mutatják a több évtizedre visszamenőleg vizsgált különböző idősorok. Ami a magyar gazdaság helyzetét illeti, a forint gyengülését az alapkezelőnél kikerülhetetlennek látják, aminek az az oka, hogy megszűnt az országba irányuló működőtőke-beáramlás, a devizahitel-felvételek okozta devizabeáramlást pedig felváltotta a törlesztések miatti folyamatos kiáramlás a lakosság és a vállalatok oldaláról egyaránt.
A társaságnál elsősorban amiatt aggódnak, hogy a meredeken növekvő államadósság elszívja a forrásokat a gazdaságból, az ország folyamatosan és hosszú távon lemaradóvá válik, térségünkön belül is. A költségvetést emiatt feltétlenül egyensúlyba kellene hozni, amihez nem egyszerűen reformok kellenek - amikből az utóbbi évtizedekben már sok volt -, hanem változás.
