BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Fizetnek a Regent- és Hannover-kötvények után

2009. március 9. hétfő, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A K&H Regent és K&H Hannover elnevezésű eszközfedezetű értékpapíroknál "leminősítési" vagy "hitelesemények" vannak folyamatban a papírok kapcsán érintett cégeknél. Ez nem jelenti a kibocsátó fizetésképtelenségét, sőt a közlemények hangsúlyozzák, hogy a papírok legalábbis a jelenlegi kamatperiódusban - a Regent-kötvényeknél például az április elejéig terjedő periódusban - rendben fizetik majd az esedékes kamatokat. Hangsúlyozzák azt is, hogy mindez még nem jelenti azt, hogy a kötvénytulajdonosok befektetésének értéke csökkent volna. Ugyanakkor utalnak arra, hogy a partnercégeknél (Lehman Brothers, Washington Mutual, stb.) folyó felszámolási eljárások tőkeveszteséget okozhatnak a kötvények kibocsátójánál, aminek mértéke még nem ismert.
A K&H Bank 2007-ben vállalatok számára bocsátott ki olyan papírokat, amelyek mögött egy bonyolult konstrukcióban külföldi kötvények, azok mögött pedig végső soron amerikai jelzáloghitel-portfóliók álltak (ABS, azaz asset backed securities, eszközfedezetű értékpapírok). Számos sorozatuk létezik különböző devizákban, különböző kamatozással és különböző kockázati szintekkel. A rosszabb minősítésű - magasabb kockázatú - papírok hozama lényegesen magasabb volt a kibocsátásnál. A hitelpiaci válság kezdete óta a papírokat már tavaly is leminősítették, a bank ezekről az eseményekről többször tájékoztatta ügyfeleit.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet