Felhalmozási ajánlását fenntartva a korábbi 910 forintról 635 forintra csökkentette a Magyar Telekom-részvények célárát az Erste elemzője. A csökkentés legfőbb oka egyértelműen a magyar hozamkörnyezet alakulása. A kockázatmentes forinthozamok emelkedése a Telekom-részvények vonzerejét is csökkentette. Ennek ellenére a szerény árfolyam-emelkedési lehetőség és a szektortársakkal való összevetés alapján az elemző úgy véli, a társaság részvényeire fenntartható a korábban is felhalmozást javasló ajánlás.
A részvényesek számára legfontosabb osztalék tekintetében az elemzés a már kihirdetett 74 forint változatlan szinten maradását jósolja az elemző többéves távlatban, annak ellenére, hogy eredménybecslése ugyanezen időtávra (2010-ig ad becslést) már folyamatosan csökkenő, idén 86,6, jövőre 83 milliárdos nettó eredményt vár a tavalyi 93 milliárd után. Ez valamelyest rosszabb a menedzsment idei tervénél. A tavalyi eredmény-túlteljesítés ellenére az idén már a gazdasági válság hatását is érezni lehet majd a Telekom teljesítményén, ami a mobilszegmensben is megmutatkozik majd, különösen mivel oda - sikeres mobiltender esetén - egy újabb versenytárs belépése is várható.
(A szerző rendelkezik Magyar Telekom-részvényekkel)
