Üzemanyag-eladásaink csak minimális mértékben csökkenhetnek - mondta el Hernádi Zsolt, a Mol elnök-vezérigazgatója a Reutersnek adott szerdai interjújában, emlékeztetve arra a tényre, hogy bár Magyarországon csökkenhet az értékesítés, azonban a dízelüzemanyagból még mindig hiány van Európában, és a Mol számára a Duna is rendelkezésre áll mint olcsó szállítási útvonal. A Mol terveiben az év hátralevő részére a dízelmarginok emelkedése szerepel és csak a benzin esetében számolnak csökkenéssel.
A társaság kitermelési terveit Hernádi még mindig jónak tartja, ugyanakkor elképzelhető, hogy nem fogják azokat teljesíteni, mivel egyelőre nem kívánnak eszközöket vásárolni. Azok ára ugyanis egyelőre nem reális, az olajmezők ára nem esett párhuzamosan az olajárral, a befektetők egyelőre nem hajlandóak elismerni a veszteségeiket.
Az igazgatóság nagyon óvatos osztalékpolitikát fog folytatni - mondta Hernádi, annak ellenére, hogy a banki finanszírozási pozícióikat erősnek tartja. Az INA megvásárlása és a jelenlegi globális klíma azonban ezt követeli meg. Arra a kérdésre, miszerint elképzelhető-e, hogy egyáltalán nem javasolnak osztalékot, azt válaszolta: nem zárhatjuk ki ezt a lehetőséget. Ugyanakkor nem zárható ki a részvénybevonás sem, de erről nem feltétlenül az áprilisi közgyűlésnek kell dönteni, ez később is lehetséges - mondta az elnök-vezérigazgató.
Az olajszektor konszolidációjának szerinte olyan értelemben mindenképpen vége, ahogy azt a versenytársaik elképzelik, az legfeljebb partnerségeken keresztül lehetséges, ahogy például ők is csinálták a CEZ-zel. A Mol is inkább az olajhoz közvetlenül nem kapcsolódó energiaszektorhoz tartozó területeken nőhet, ilyen az elektromos és a geotermikus energia. Az INA finomítói modernizálásának második fázisát elsőrendű feladatnak nevezte Hernádi.
