Az utóbbi körülbelül másfél hónapban egy-másfél százalékponttal emelkedtek az állampapírok referenciahozamai, és hasonló folyamatokat figyelhetünk meg a kifejezetten vagy elsősorban a lakosságnak kínált, 1-2 éves papírok körében is. Márciustól 1,25 százalékponttal növelték például a postán kapható Kincstári Takarékjegyek és a bankoknál, államkincstári fiókokban kínált Kamatozó Kincstárjegyek kamatát, sőt az utóbbiból a jövő héten kapható sorozat kamata kissé még tovább, 10,5 százalékra emelkedett. (November végén-december elején egyszer már voltak 10 százalék felett a lakossági állampapírok hozamai, majd visszasüllyedtek e határ alá.) Az OTP is emelte fél százalékponttal egyéves banki kötvényének hozamát a múlt héthez képest.
Igazán jelentősen azonban az Államkincstár lakossági fiókjaiban kapható kötvények hozama lódult meg. Például a 2010/C jelzésű papírt két hete még 10,35, a 2011/A-t pedig 11,53 százalékos hozam mellett kínálták, most mindkettőt 12,50 százalékkal. Ez egyrészt több, mint bármelyik, általunk fellelt banki kötvényé, másrészt már a legjobb akciós banki betétekével is vetekszik.
A Takarékbank két kötvénye kissé kilóg a sorból, egyrészt azért, mert bő háromévesek, másrészt pedig a Kikelet nevezetű nem fix kamatozású, a kamat egy része részvényárfolyamoktól függ. Ennél inkább az az érdekes, hogy ez a termék már saját fix kamatozású testvérével sem versenyképes, hiszen - a minimum- és maximumhozamok alapján - évi 4,35 százalékpontnyi hozamot kell kockáztatni a részvénypiacon ahhoz, hogy esetleg 0,66 százalékponttal többet kapjon az ügyfél, mint a másik sorozatnál, a Made in Hungáriánál.
