BUX 138797.87 -0,5 %
OTP 44800 -0,27 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Készletein bukik a Mol

2009. február 24. kedd, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az első három negyedévben megtermelt eredményének negyedét is elveszthette a tavalyi év utolsó időszakában a Mol, ha igazuk lesz a gyorsjelentéshez előzetes becsléseket készítő elemzőknek. A jelenlegi várakozások szerint az olajcég akár nettó 50 milliárdos veszteséget is összehozhatott az utolsó negyedévben és még a kiugró becsléseket nem számítva is 45 milliárd forintos veszteséget várnak átlagosan a Moltól. (Van olyan elemzés, amely 90 milliárd forint feletti veszteséget is elképzelhetőnek tart.) A részvényesek számára meglehetősen szomorú szám egyik fő oka természetesen a már sokat emlegetett készletátértékelési veszteség, ami az előző időszakhoz képest kevesebb mint felére csökkent kőolaj- és termékárak következménye elsősorban, de szerepet játszik benne a forintleértékelődés miatt a devizahiteleken elszenvedett veszteség is. Ennek következtében míg a Mol különböző divízióitól általában viszonylag jó teljesítményt várnak - a kutatás-termelés 20-40 milliárd közötti eredményt produkálhat, a petrolkémia 4, a gázüzlet pedig 10 milliárddal járulhat hozzá az évhez -, a készletátértékelési veszteséget a hátán hordozó feldolgozás-kereskedelem üzletágtól tetemes veszteséget várnak. Igaz, igen nagy ingadozással, nullától egészen 47 milliárdos negatív teljesítményig szóródnak a becslések ebben az ágazatban.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet