BUX 138797.87 -0,5 %
OTP 44800 -0,27 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Figyelik az elemzők a Mol hiteleit

2009. február 23. hétfő, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Mol nettó hitel/EBITDA aránya nem volt több, mint 2 tavaly év végén - mondta el Somlyai Dóra, a Mol magyarországi kommunikációs igazgatója a Reutersnak. A mutató a Mol hitelszerződéseinek szempontjából rendkívül fontos, mostanában élénkebben foglalkoztatja a befektetői közösséget, mint maga az olajcég eredménye. Az ING múlt héten megjelent elemzése 2,74-nak becsülte ezt a mutatót (Napi, 2009. február 23.) és a KBC elemzői is 2,43-as értékkel számolnak.
A KBC hírlevele megjegyzi, hogy a Mol által közölt alacsonyabb érték úgy jöhetett ki, ha a Mol EBITDA-mutatóját vagy a működőtőke-szükségletének csökkentése által szerzett készpénz mennyiségét a piac alulbecsülte, vagy pedig a cég a negyedik negyedévben eszközöket értékesített. A KBC elemzői az utóbbi két hatás együttes érvényesülését feltételezik inkább.
A mutató azért kulcsfontosságú, mert a hitelszerződésekben egy bizonyos, általában 3 feletti érték meghaladásakor lehetőséget ad a felülvizsgálatra. Ha ez bekövetkezne, a Mol számára a korábban kedvező feltételekkel felvett hitelek feltételei romlanának, ami az idei eredményét negatívan befolyásolná.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet