Az OTP Bank Romania eleve óvatos hitelpolitikát folytatott a korábbi években, még idejében meghozta a takarékossági intézkedéseket, így a mostani válság negatív hatásait viszonylag jól ki tudja védeni, sőt várhatóan nyereségességét is növelni tudja - mondta el az MTI-nek Diósi László, a bank vezérigazgatója. Míg tavaly Romániában 24 százalékkal emelkedtek a nettó bérek, a banknál hétszázalékos, novembertől februárig pedig ötszázalékos leépítési programot hajtottak végre. A növekedési terveket módosították, a fiókok számát például nem növelték tovább.
