BUX 138797.87 -0,5 %
OTP 44800 -0,27 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csökkentette a Mol célárát az ING

2009. február 22. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az INA-ügylet jó üzlet volt hosszabb távon, a forintgyengülés azonban komoly kockázati tényező az amúgy sem kedvező finomítói környezetben a Mol számára - állapítja meg az ING elemzése, a korábbi 24 700 forintról 9600 forintra csökkentve a részvény célárfolyamát, de a részvény tartását javasolva. A forint további gyengülése különösen akkor okozna gondot, ha valamelyik féléves periódus végén következne be. Ekkor ugyanis a Mol devizahiteleinek természetes fedezettsége időlegesen ugyan, de nem érvényesülne - forintgyengülés esetén a társaság veszít a devizahitelein, de nyer a termékei devizában számolt árrésén -, mivel a devizahitelek értékét félév végi árfolyamon számolják, miközben a termékeken elért haszon egy évre elosztva folyamatosan jelentkezik. Ez jelentősen rontaná a nettó hitel EBITDA-hoz viszonyított arányát, ami egy határon túl (ez általában háromszoros érték) a hitelszerződések feltételeinek jelentős rosszabbodását eredményezhetné.
Nem kedvez a Molnak a finomítói környezet sem, hiszen a dízelen elérhető árrés közel harmadolódott, a benzinen pedig feleződött tavaly óta. Ráadásul a gazdasági válság egyelőre még nem érzékelhető hatása várhatóan a fogyasztás jelentős csökkenése lesz. Az ING szerint az INA-ügylet pozitív hatásai 2010 előtt nem jelentkeznek. Ugyanakkor az év során a Molt 2008-ban drasztikusan sújtó készletátértékeléstől már pozitív hatásokat vár.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet