Örülünk, hogy csak ilyen kevés embert kell elbocsátanunk - erősítette meg Somlyai Dóra, a Mol magyarországi kommunikációs igazgatója a portfolio.hu értesülését arról, hogy a társaság 220 fő elbocsátását jelentette be. A csoportos leépítéssel az anyacég több mint 5400 dolgozójának csupán négy százalékától válik meg, közülük is mintegy 70 fő előrehozott, illetve korkedvezményes nyugdíjjal távozik a vállalattól.
A társaság pénzügyi vezérigazgató-helyettese már korábban bejelentette, hogy az idén mintegy 80-100 millió eurós költségmegtakarításról döntött, illetve a korábbi tervekhez képest 35 százalékkal csökkenti beruházásait. A visszafogottabb növekedés kevesebb embert igényel, ugyanakkor amint Somlyai Dóra elmondta, a cég a továbbiakban hatékonyságjavító programja végrehajtásánál elsősorban a létszámleépítésen kívüli lehetőségekre koncentrál. A mostani elbocsátásokat az anyacégnél hajtják végre, és más csoportos létszámleépítéseket nem terveznek a leányvállalatoknál sem.
