BUX 140402.29 0,56 %
OTP 45960 -0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem kibocsát, hanem vesz kötvényeket az állam

2009. február 18. szerda, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Államadósság Kezelő Központ az elsődleges állampapír-forgalmazókkal február 17-én folytatott egyeztetés alapján úgy döntött, hogy február 26-ára nem hirdet meg államkötvény-aukciót, ugyanakkor február 25-én államkötvény-visszavásárlási aukciót rendez. A felek megállapodtak arról is, hogy jövő héten újabb megbeszélést tartanak a piaci események alakulása és a kötvényprogram tárgyában - tette közzé az állami szervezet. A tavaly év végén készült első negyedéves és a nemrég publikált március-májusi kibocsátási tervekben egyébként nem szerepelnek kötvénykibocsátásból származó bevételek.
Mint ismeretes, október végétől február közepéig nem rendeztek kötvényaukciót, a legutóbbi is szerény mennyiségekkel, indikatív jelleggel zajlott. A kötvényhozamok az utóbbi hetekben több százalékponttal emelkedtek, ami nemrég gyorsult, a hároméves papír referenciahozama tegnap már 13,5 százalék körül járt.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet