A márciustól májusig terjedő három hónapra szóló kibocsátási tervet tett közzé az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK), amely követi azt a stratégiát, amelyet tavaly év végén hoztak nyilvánosságra ez év elejére vonatkozóan. (Hosszú helyett rövid papírok kibocsátása, a piacon lévő papírmennyiség csökkentése, a devizahitelek szerepének növekedése.) Ebben három hónapos és egyéves diszkontkincstárjegyek, valamint kamatozó kincstárjegyek kibocsátása szerepel, államkötvények nulla forint értékben vannak betervezve, de ki sem zárják azokat, ugyanis felsorolja a dokumentum, hogy elvileg mikor lehet rájuk aukciókat tartani (az első időpont március 12-e).
A terv 868 milliárd forintnyi értékpapír eladásával számol, ezzel szemben 1020 milliárd forintnyi jár le, illetve ez utóbbiban benne van 70 milliárd forintnyi lejárat előtti visszavásárlás is különböző, 2009-ben lejáró sorozatokra. Október óta az első aukciót múlt hét csütörtökön rendezték, csekély, inkább jelképes mennyiségű papírra.
