BUX 138835.76 -0,47 %
OTP 44810 -0,24 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Eladó a horvát tőzsde

2009. február 12. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Eladnák a zágrábi tőzsdét tulajdonosai - írja a Wirschaftsblatt. A cikkből kiderül, hogy a varsói és a bécsi tőzsde is érdeklődhet a több brókercég tulajdonában álló börze tulajdonrészei iránt. Az újság néhány zágrábi brókercég pénzügyi válság miatti nehéz helyzetével indokolta, hogy miért is fontolgatják tőzsdei tulajdonrészük értékesítését. A horvát tőzsdének tavaly mintegy egymillió eurós nyereséget sikerült összehoznia (ez nagyjából a felét jelenti a megelőző időszakban elért profitnak).
A bécsi tőzsde érdeklődéséről egyelőre keveset tudni, szóvivője az újságnak megerősítette azt a korábban is hangoztatott álláspontjukat, hogy délkelet-európai tőzsdékben is szívesen vásárolnának részesedést, de tagadta, hogy ilyen tárgyalásokra már sor került volna. A Wirschaftsblatt ugyanakkor feltételezi, hogy a varsói tőzsde már meg is erősítette vásárlási szándékát a tulajdonosoknak. Horvát lapértesülések ezzel kapcsolatban meg is jegyzik, hogy Antre Samodol, a Hanfa horvát tőkepiaci felügyelet vezetője a lengyeleknek történő értékesítést támogatja, mivel szerinte a horvát pénzügyi szektorban már így is túl nagy az osztrák tőke aránya. Ráadásul korábban nézeteltérése is volt az osztrák tőkepiaci felügyelettel, miközben a lengyel felügyelettel jó kapcsolatokat ápol.
A zágrábi tőzsde legnagyobb tulajdonosa két magánbrókercég, a Raffeisen leányvállalata, az Interkapital, de kisebb tulajdonrésszel rendelkezik a Hypo, az UniCredit és az Erste Bank is. A bécsi tőzsde bevásárlása esetén már öttagú lenne az a régiós tőzsdeszövetség, amelynek tagja a BÉT, továbbá a ljubljanai és a prágai értéktőzsde is.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet