Hétfőn fogadta el az orosz törvényhozás azt a rendeletet, amely kriminalizálja a részvények árfolyam-befolyásolását - tudósít a The Moscow Times. A tevékenység egyébként kedvelt és igen jövedelmező időtöltése a jó összeköttetésekkel rendelkező orosz gazdagoknak és komoly akadálya a moszkvai tőzsde meghatározó pénzügyi központtá válásának. Az orosz tőkepiaci felügyelet vezetője kijelentette, a rendelet értelmében felelősségre vonnák a részvényárfolyamok mozgásának befolyásolására alkalmas félrevezető információkat megjelentető média szereplőit is. A pénzügyi piacok befolyásolásáért így a büntető törvénykönyv alapján 7 évig tartó szabadságvesztés is kiróható az eddigi pénzbüntetés helyett. (A nyugat-európai országokban és hazánkban szintén kiszabható szabadságvesztés bennfentes kereskedelemért és tiltott árfolyam-befolyásolásért.)
