BUX 137704.05 -1,28 %
OTP 44220 -1,56 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Részvényeket venne a japán jegybank

2009. február 3. kedd, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A japán jegybank a pénzügyminisztérium jóváhagyását követően 2010 áprilisáig 111,5 milliárd dollár (1000 milliárd jen) értékben vásárolna részvényeket a bankoktól, hogy javítson likviditásukon - számolt be a Marketwatch. A Royal Bank of Scotland elemzője szerint az intézkedés tőzsdére gyakorolt hatása csak korlátozott lenne, mivel önmagában nem túl jelentős, hozzátette azonban, hogy a kormányzat által tervezett 20 000 milliárd jenes csomaggal ötvözve már érezhetően megtámogatná a bankrendszert. A jegybank nem közölte, mikor kezdené meg pontosan a legalább BBB- minősítésű részvények felvásárlását, azt azonban leszögezték, a teljes állományt értékesítenék 2017 őszéig. Eladói oldalon azon bankok vehetnek részt az akcióban, amelyek részvényállománya meghaladja Tier-1 tőkéjük 50 százalékát, eszközállományukból pedig a részvények értéke meghaladja az 500 milliárd jent.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet