A japán jegybank a pénzügyminisztérium jóváhagyását követően 2010 áprilisáig 111,5 milliárd dollár (1000 milliárd jen) értékben vásárolna részvényeket a bankoktól, hogy javítson likviditásukon - számolt be a Marketwatch. A Royal Bank of Scotland elemzője szerint az intézkedés tőzsdére gyakorolt hatása csak korlátozott lenne, mivel önmagában nem túl jelentős, hozzátette azonban, hogy a kormányzat által tervezett 20 000 milliárd jenes csomaggal ötvözve már érezhetően megtámogatná a bankrendszert. A jegybank nem közölte, mikor kezdené meg pontosan a legalább BBB- minősítésű részvények felvásárlását, azt azonban leszögezték, a teljes állományt értékesítenék 2017 őszéig. Eladói oldalon azon bankok vehetnek részt az akcióban, amelyek részvényállománya meghaladja Tier-1 tőkéjük 50 százalékát, eszközállományukból pedig a részvények értéke meghaladja az 500 milliárd jent.
