BUX 140024.38 0,29 %
OTP 45940 -0,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Durván felmentek a hozamok is

2009. február 1. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az utóbbi hónapok labilis piaci környezetében is komolynak számító hozamemelkedés volt pénteken az állampapírpiacon, a korábbi napokban tapasztalható folyamat ezzel határozottan gyorsulni látszott. A referenciahozamok a kincstárjegyeknél 13-27, a kötvényeknél 57-59 bázisponttal, azaz több, mint fél százalékponttal mentek feljebb egyetlen nap alatt. Ezzel a három- és ötévesnek nevezett (valójában 2011-es és 2012-es lejáratú) referenciakötvények átlaghozama egyaránt bőven évi 10 százalék fölé lendült - ilyen szinten december eleje óta nem jártak. Eközben a külföldiek állampapír-állománya a december végi 2459 milliárd forintról az ÁKK adatai szerint 2673 milliárd forintra nőtt.
Minden eddiginél drágábban adták-vették pénteken az eurót és a svájci frankot a hazai devizapiacon. A közös európai deviza 299,25 forintos árfolyamon, a svájci frank 200,50 forinton tetőzött. Az euró/forint árfolyama délután ugyan 298 alá korrigált, a frank azonban 200 forint felett zárta a hét utolsó kereskedési napját. A dollár 232 forint fölé emelkedett a nap végére. A piacon már nem is azt találgatják, mikor éri el a 300 forintos lélektani határt az euró, hanem azt, hogy utána meddig szalad tovább.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet