BUX 138438.54 -0,76 %
OTP 44690 -0,51 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Buhl szerint a forgalomnövelés a cél

2009. február 1. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Két éven belül menne Bécsbe a kereskedés
Michael Buhl, a Budapesti Értéktőzsde többségi részesedésével is rendelkező Bécsi Tőzsde vezérigazgatója szerint két éven belül valósulhat meg a régiós közös tőzsdeplatform. A Dow Jonesnak nyilatkozva Buhl 2010-et vagy 2011-et tartja reálisnak a Bécsi Tőzsde tulajdonában lévő tőzsdék - a budapesti, prágai és ljubljanai - közös kereskedési rendszerének megteremtésére. Várakozásai szerint a platform költségcsökkentést jelent és nagyobb forgalmat generál.
Egyetlen platformmal nem kell négy rendszerről gondoskodni, négy rendszerért fizetni és bizonyára kevesebb alkalmazott is elég lesz - idézi a vezérigazgatót az MTI-Eco. A szempontok között elsőbbséget élvez a bevételnövekedés: egyetlen nemzetközileg elismert, korszerű rendszerrel a várakozások szerint újabb tagokat vonzhat majd a Bécs vezette tőzsdeszövetség, ami növelheti a kínálatot és a forgalmat.
Bár az egységes kereskedési platform jól hangzik, ám a jelenlegi Xetra-rendszert használó hazai kereskedők egyáltalán nincsenek róla meggyőződve, hogy érdemes lenne áttérni. Mint a Napinak korábban elmondták, a Xetra bizonytalanul működik és sokszor akadozik, szemben a Budapesti Értéktőzsde jól bevált és stabil kereskedési rendszerével.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet