BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az OMV is bukott a készleteken

2009. január 27. kedd, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A tavalyi év utolsó negyedéve óta tovább nőtt a kitermelés az OMV-nél, így elérte a napi 318 ezer hordót - tette közzé tegnap az osztrák olajtársaság negyedévi gyorsjelentésének előzetesét. Az emelkedés a jemeni termelésnek és az újonnan belépő osztrák Ebenthal mező pozitív hatásának köszönhető. A finomítói marginok viszonylag magasan maradtak, a Brent-Ural spread viszont csökkent. A Molhoz hasonlóan az OMV-nél is jelentős veszteséget okozott a készletátértékelés, az átlagos olajár 115 dollárról 55 dollárra csökkenésének betudhatóan. A finomított termékek forgalma 5,72 millió tonna lett, ami kismértékű csökkenés az előző negyedév 5,81 millió tonnájához képest, de jóval több, mint a tavalyi utolsó három hónap 5,39 millió tonnája. A csökkenő alapanyagáraknak és a még korábban leszerződött etilén- és propilénáraknak köszönhetően a vegyipari marginok kifejezetten magasak lettek, igaz, az eladott mennyiségek a gazdasági válság miatt csökkenő kereslet miatt alatta maradtak az előző negyedévinek. A gázértékesítés 78 százalékkal haladta meg a harmadik negyedévi értéket, az elmúlt év hasonló időszakához viszonyítva azonban csökkentek.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet