BUX 139884.70 0,19 %
OTP 45980 0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nekilendült a Brokernet az alappiacnak is

2009. január 22. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az alappiacot is érintő válság ellenére egyszerre féltucatnyi befektetési alap létrehozását engedélyezte a PSZÁF a Brokernet által tavaly nyáron létrehozott alapkezelő vállalat, a Quantis Investment Management Zrt. számára. Köztük jó néhány egzotikus piacokon fektet majd be. További érdekesség, hogy közülük csak egy, a Quantis Likviditási Alap forintos, a részvénypiacokra koncentráló kínai, dél-amerikai, indiai és egy globális alapot dollárban jegyzik. A hatodik egy kelet-európai részvényalap, amelyet euróban bocsátanak ki.
Az öt részvényalap nem önállóan vesz majd részvényeket, hanem a kibocsátási tájékoztató szerint legalább 80 százalékban más alapok befektetési jegyeibe fektetnek. Kockázatuk egyértelműen magas, a tájékoztató szerint legalább 5, illetve a globális részvényalap esetében 4 évre ajánlott a befektetést tervezni. Az alapok kibocsátási tájékoztatója felsorol számos olyan alapot, amelyekbe nagyobb hányadban fektethetik a tőkét. A listán a legnagyobb pénzügyi csoportok termékei szerepelnek, mint az ING-csoport, a Credit Suisse, az AIG, az HSBC, a JP Morgan stb.
A befektetési jegyek forgalmazási jutalékáról a tájékoztató annyit ír, hogy az a forgalmazási hely kondíciós listájából derül ki, de legfeljebb 5 százalék lehet a vételnél és nulla a visszaváltásnál. A forgalmazó az ING Bank hazai fióktelepe.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet