BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szeptemberben újra bíróságon a Mol

2009. január 21. szerda, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Őszre halasztotta az OMV Mol ellen indított perének tárgyalását a Fővárosi Bíróság - jelentette az MTI-Eco, így akkor dőlhet el, hogy a tavaly áprilisban tartott Mol-közgyűlés határozatait megsemmisítik-e. A felperes OMV arra hivatkozva kérte a bíróságtól, hogy a közgyűlési határozatokat semmisítse meg, mert az azokat elfogadó részvényesek - a Magnolia, az OTP Bank Nyrt., az ING Bank, az MFB Invest, a BNP Paribas és a cseh energetikai cég, a CEZ - nem szavazhattak volna a közgyűlésen. Az OMV szerint ugyanis azok a részvények valójában a Mol saját részvényei. A saját részvények pedig nem szavazhatnak és osztalékra sem jogosítanak.
A felperes azt is kérte, hogy a Mol és az említett cégek közti részvényátruházási okiratokat ismerhesse meg. Ezt a Mol üzleti titokra és arra hivatkozva tagadta meg, hogy az OMV a társaságnak versenytársa és erre egyébként is a közgyűlésnek kellene engedélyt adnia. A osztrák olajtársaság kifogásolta az Oman Oil szavazatainak érvényességét is, mivel az a szerződés, amelynek alapján részvényeket birtokolt a közgyűlés időpontjában, azóta megszűnt (igaz, az Oman Oil egy újabb vásárlással azóta is részvényes).
Az OMV azt szerette volna megtudni, hogy hogyan is szavaztak az említett részvényesek, ám a Mol szerint ezt csak tőlük tudhatná meg. Vitás kérdés volt még, hogy a Mol-igazgatóság az OMV által napirendre tűzni kívánt javaslatokból csak egyet vett fel a napirendre, azt is megváltoztatva, illetve az osztrák olajtársaság kifogásolta az alapszabályban levő tízszázalékos korlátot is (az OMV az alapszabály rendelkezéseit a Fővárosi Bíróságnál mint cégbíróságnál is kifogásolja). A per szeptember 23-án folytatódik.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet