BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ismét támadnak a shortosok

2009. január 14. szerda, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Tavaly szeptember óta törvény kötelezi az amerikai alapkezelőket, hogy - igaz, két hét csúszással - nyilvánosságra hozzák, melyik részvénytársaság esetében játszanak árfolyamesésre. A december 31-i adatok alapján drasztikus növekedés volt tapasztalható a legnagyobb amerikai vállalatok papírjaira megnyitott short pozíciók számában - írja a 24/7 Wall Street. Ránézésre úgy tűnhet, egyes befektetők immár nemcsak egyes cégek, hanem a teljes amerikai gazdaság esésére játszanak. Az érintett vállalatok listáján megtalálható szinte valamennyi, a Dow Jones ipari átlagindex kosarában szereplő papír. A General Electricben felvett határidős eladói állomány például csaknem felével, 155 millió darab részvénynek megfelelő mennyiségre nőtt, a gyógyszergyártó Pfizerben pedig több mint harmadával, 76 millió részvényre emelkedett. Közel 20 százalékkal nőtt a short pozíciók száma a távközlési óriás AT&T-ben, illetve az IBM-ben, 14 százalékkal az olajmamut Exxon Mobilban és 18 százalékkal a General Motorsban. Kisebb mértékben, de szintén növekedett ez az érték az Intelben, a Microsoftban, a Fordban és a Cisco Systemsben is. A legnagyobb pénzintézetek sem úszták meg az esésre játszó befektetők számának növekedését.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet