Az október 20-tól december 31-ig tartó jegyzési időszak során a befektetők több mint 700 millió forintot helyeztek el az OTP Jubileum Alapban - közölte a bankcsoport. Ezzel az OTP egyik legkisebb tőkevédett (garantált) alapja jött létre, igaz, tavaly év végén ez a befektetési forma nem volt túl népszerű, többnyire a versenytársak hasonló konstrukciói is hasonló nagyságúak lettek. A Jubileumot január 12-től nyílt végűként folyamatosan forgalmazzák, ami jelentős likviditási előnyt jelenthet a befektetők számára a tőzsdei értékesítéshez képest.
A visszaváltási jutalék - a nyílt végű garantált alapok körében - legalábbis nem számít magasnak, egyrészt fix 1200 (interneten 600) forint, másrészt egy éven belül 3, két éven belül 2 százalék. Más alapoktól eltérően itt a későbbi belépéstől sem próbálják magas díjjal elriasztani a befektetőket, az ugyanis mindössze 400 vagy 200 forintba kerül.
Ugyanakkor a vételi és visszaváltási megbízásokat, bár minden nap felveszik, csak a hónap két meghatározott munkanapján teljesítik, ami az alap számára jelent likviditási előnyt, a befektetők számára pedig hátrány.
Ami az alap hozamát illeti, az azt meghatározó mögöttes index, a BNP Paribas által menedzselt Millennium Series 3 Total Return Index lesz, amely úgynevezett dinamikus eszközallokációval nyolc eszközcsoport között súlyozva választja ki egy algoritmus szerint a legígéretesebb befektetéseket. Az index hosszú (long) és rövid (short) pozíciókat is felvehet az egyes eszközcsoportokra külön-külön, de átlagosan longnak kell lennie.
