BUX 139847.52 0,16 %
OTP 45940 -0,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ez sem lesz jó év a részvénypiacokon

2009. január 12. hétfő, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az egész világban folytatódni fog a tőkeáttételek leépítése, tartósan rossz reálgazdasági helyzettel és alacsony profitokkal párosulva, a rengeteg élénkítő csomagnak kevés eredménye lesz, ráadásul a defláció is itt leselkedik körülöttünk - írja a Concorde éves kitekintőjében. Ennek alapján az év elején továbbra is alacsony részvényarányt javasol. A fő kérdés, hogy a fiskális élénkítés sikeres lehet-e, vagy pedig az osztrák gazdaságpolitikai iskola lesz érvényes, amely a túlkapacitások leépítésében és a piaci folyamatokban látja a válságból való kilábalás útját, az állami beavatkozás pedig szerinte alapvetően sikertelen.
Ugyan a nagy bear market (medvepiac) nagy bear market rallyt is hozhat év elején a mentő csomagokba vetett hit nagyságától függően, év végével pedig jó eséllyel megelőlegezheti már a piac a recesszió végét, az év során azonban összességében nem számítanak emelkedésre a társaság elemzői. Értéket leginkább a minőségi vállalati kötvényekben látnak, ezt tartják a legvonzóbb befektetési lehetőségnek. Bátrabbaknak pedig még érdekes lehet a fiskális élénkítésre leginkább képes Kína, de csak további esés után. Ezenkívül az agrártermékeket ajánlják, és szintén hosszabb távra, egy újabb esés után, az olajat.
A válság tanulságai között említi a társaság, hogy a kockázatvállalásért most már prémium jár: az államkötvények hozama megérdemelten sokkal alacsonyabb, mint egy vállalati kötvényé, és az osztalékhozamok is eltávolodtak a kevésbé kockázatos hozamoktól. Pozitívumként emeli ki az írás, hogy relatíve magas a készpénzállomány a befektetési alapoknál.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet