BUX 139847.52 0,16 %
OTP 45940 -0,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A multik részvényárfolyamától függ majd a hozam

2009. január 11. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Új garantált alapok az idén mintha nem sietnének indulni, de legalább a régieket próbálják tovább életben tartani. Közzétették a lejáró, de nyílt végűvé alakuló és várhatóan tovább működő K&H Fix Plusz 11 részletes feltételeit. Az eredetileg január 8-áig élő konstrukció egy hónapig, február 6-áig pénzpiaci alapként működik, ebben a szakaszban jutalékmentesen válthatók vissza és vásárolhatók meg a befektetési jegyei. Ekkor újabb két év egy hónapos futamidő kezdődik 2011. március 11-éig, ezalatt nyílt végűként működik tovább, és jegyei elvileg bármikor visszaválthatók és megvásárolhatók 3, illetve 10 százalékos forgalmi jutalék mellett (az utóbbi nyilván inkább arra alkalmas csak, hogy elrettentsen az újabb befektetésektől). A korábbi tulajdonosok közül aki nem szeretne az alapban maradni, annak most külön kell jeleznie visszaváltási szándékát.
Az alap hozama a következő három év során 30 nemzetközi nagyvállalat árfolyamától függ majd, amelyek nagy része az EU-ban és az USA-ban honos, de van köztük japán és ausztrál is. A szektorok is változatosak, legnagyobb számban pénzintézetek, gyógyszer- és telefoncégek vannak a portfólióban. Az újabb lejáratkor a részvénykosár emelkedésének 50 százaléka jár hozamként, de minimum 8, maximum 70 százalék (nem évesítve).
Az alap hozama az eredeti futamidő alatt 50 százalékban a DJ Eurostoxx 50, 50 százalékban pedig öt különböző távol-keleti részvényindex teljesítményétől függött. Bár az indexkosár átlagolt teljesítménye a válság ellenére is némi emelkedést mutatott, ez nem érte el az alap minimális hozamát, így a futamidő végére a minimális 12 százalék jött össze.
Ami az alapból közvetlenül fizetendő költségeket illeti, ezek első pillantásra magasak, az új futamidő február eleji kezdetekor ugyanis egyszeri 4,2 százalékos forgalmazói és 1,8 százalékos alapkezelői díj terhelhető az alapra - az egyébként évi 2,2 százalékos szokásos, folyamatosan felszámított alapkezelői díjon felül. Ezenkívül a végén, 2011-ben újabb egyszázalékos díjat említ a szabályzat. Ezek azonban egyrészt maximális tételek, másrészt pedig a hozamot úgyis az említett hozamígéret, azaz végső soron a részvények áremelkedése határozza majd meg.

(A szerző rendelkezik K&H Fix Plusz 11 befektetési jegyekkel.)

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet