Eddig nem korlátozták a Mol gázfogyasztását, a Slovnaftét viszont már igen. A csoport eredményességét azonban még nem befolyásolják a gázszállításokban bekövetkezett fennakadások - tudtuk meg a Moltól. A Slovnaft számára a korlátozás - Szlovákiában a lehetséges 10 fokozatból most a nyolcas fokozatot rendelték el - azt jelenti, hogy megközelítőleg 30 százalékkal csökkent a kapott gázmennyiség; noha bizonyos üzemeiben emiatt már korlátozták a termelést, maga a finomító működik, termelést is folytat.
Amennyiben a gázellátás néhány napon belül visszaáll a normál szintre, akkor a Slovnaft és a Mol-csoport eredményességére a fennakadás nem lesz hatással. A Mol jobb helyzetben van, mint a Slovnaft, hiszen Magyarországon a hármas fokozatba tartozik, ahol még semmiféle korlátozás nincs, így egyelőre zavartalanul kapja a gázt. A Mol ugyanakkor ki tudja szolgálni a megnövekedett fűtő- és tüzelőolaj-igényeket is, ami akár pozitív hatással is lehet az eredményére. Fűtőolajból tavaly mintegy 80-100 ezer tonnát értékesített és további 20 ezer tonnát importált, most csak januárban már közelíti a 20 ezer tonnát az eddigi igény és kiszolgálás. Tüzelőolajból még jobban nőtt az igény, de a tavalyi 20 ezer tonnás eladást követően idén januárban akár 40-45 ezer tonnás keresletet is képes lenne kielégíteni.
