BUX 139847.52 0,16 %
OTP 45940 -0,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nyolcmilliárd forint ment ki az első napon

2009. január 6. kedd, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A január 6-i dátumú nettó eszközérték-adat szerint egy nap alatt közel 8,4 milliárd forinttal, 118,4-ről 110 milliárd forintra csökkent az Erste Ingatlan Alap összes nettó eszközértéke, azaz ennyi pénzt vettek ki az első adandó alkalommal a befektetői. A főleg az Erste Ingatlanba fektető Magyar Posta Ingatlan Alapok Alapjából ugyanekkor 1,7 milliárd forint távozott, miután november végén a PSZÁF előírta az ingatlanalapoknak, hogy befektetési jegyeik visszaváltását csak 90 forgalmazási napos határidővel vállalják, az Erste (és a Posta alapja) jó likviditási helyzetére való tekintettel könnyítést kapott: december 1-jétől 30 naptári napra változott náluk a határidő, ez járt le most és történtek meg az első tényleges kifizetések. (A nettó eszközérték-adatokból nem látszik, hogy az alapokból mennyi pénzt vesznek ki, amíg az első fizetési határidők le nem jártak.) A két említett konstrukció egy jegyre jutó árfolyama egyébként változatlanul növekszik. A Raiffeisen Ingatlan és az Európa Ingatlan árfolyama ugyanakkor - ezek az alapok novemberben-december elején kisebb lépésekben már leértékelték portfóliójukat - az ünnepek alatt, illetve környékén kismértékben ugyan, de tovább morzsolódott lefelé. Az Európa mintegy mínusz 15, a Raiffeisen pedig mínusz 10 százaléknál tart összesen az utóbbi három hónap leforgása alatt.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet