BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kétmilliót fizethet a Cashline

2009. január 6. kedd, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Kétmillió forintra bírságolta a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF) a Cashline Értékpapír Zrt.-t. A brókercég a piacbefolyásolásra vonatkozó szabályok megsértése miatt kapta az elmarasztalást. A határozatból kiderül, hogy a Cashline üzletkötője tavaly november 20-án a tőzsdei kereskedés záró szakaszában 125 ezer darab OTP-részvényre adott be eladási ajánlatot 2176 forinton, ami közel 2 percen keresztül folyamatosan látszott a könyvben. Végül üzletkötés nem lett a dologból, ugyanis az ajánlatot 16 óra 33 perc 19 másodperckor visszavonták. A felügyeleti indoklás szerint az ajánlat ára, a mennyiség és amiatt, hogy kellően hosszú idő telt el, amíg az egyébként fals ajánlat - a Cashline állítása szerint az ajánlatot egy vagyonkezelt ügyfél nevében tették be és valójában csak 12 500 darab OTP-t akartak a gépbe vinni - alkalmas volt arra, hogy a piaci szereplőket megtévessze. Különösen arra tekintettel, hogy a 2176 forintos ár az ajánlati limittel megegyező szinten volt (ennél alacsonyabb árú eladási ajánlatot aznap nem lehetett a könyvbe vinni). Albrecht Ottó, a Cashline elnöke a Napi kérdésére elmondta, hogy a bírsággal nem értenek egyet és ez nagy valószínűséggel azt jelenti, hogy a bíróságon is vitatni fogják a büntetést.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet