Az év utolsó napjának délutánján 264,50 forint volt az euró árfolyama a bankközi devizapiacon, szemben a 267,60-as reggeli jegyzéssel. A kialakult trendet az alacsony forgalommal és egy magyar piaci szereplő viszonylag aktív szereplésével magyarázták a kereskedők. Az euró-forint kurzus 2008-ban 253,20 forintról indult, a forint július 18-án volt a legerősebb, ekkor egy euró 228,60 forintot ért. Október 22-én volt a leggyengébb a forint, amikor 275,40-nél tetőzött az euróárfolyam. A nemzetközi bankközi piacon szerdán kissé erősödött a dollár, az euróval szemben 1,3965-ig. A budapesti kereskedésben szerda délután 189,50 forintra emelkedett az amerikai deviza árfolyama, míg egy svájci frank 177,78 forint volt szilveszterkor.
Sem a bankközi forintpiacon, sem az állampapírok másodpiacán nem volt érdemleges forgalom; az egynapos finanszírozási kamat a jegybanki alapkamat alatt, 9,75 százalékon zárta a tartalékolási periódust - így a 2008-as évet is.
