Szomorú év volt a tavalyi a befektetésialap-piacon, de nem katasztrofális: az alapok össztőkéje körülbelül 25 százalékkal eshetett, elsősorban az őszi pénzkivonás miatt, a hozamok tekintetében viszont vegyes a kép, vannak konstrukciók, amelyek szépen tartják magukat.
Miközben a BUX hazai részvényindex 53 százalékkal esett tavaly, a hazai tiszta részvény- és részvénytúlsúlyos alapok nagy többsége 30 és 55 százalék közötti mínusz ért el, kétharmaduk-háromnegyedük túlszárnyalta a BUX index teljesítményét - derül ki az alapok december 30-ig elért hozamait mutató táblázatból (lásd a 14. oldalon). Az ősszel szintén erősen mínuszba forduló kötvényalapok az év végén sokat javítottak, így az egész esztendőre vonatkozó hozamuk többnyire pozitív, ha csak 1-2 százalékos többletet is, de elértek. A forintban jegyzett pénzpiaci és likviditási alapok szinte mindegyike 6-8 százalékot hízott tavaly, ami a pénzpiaci válság közepette sok kockáztató befektető vágyálma lehet, és jól mutatja, hogy ezen konstrukciók valóban biztonságosak (bár egy kivétel akad közöttük, ami korábbi információink szerint egy elhibázott befektetés következménye).
A válság által szintén sújtott ingatlanalapok története még sok meglepetést tartogathat, a december 30-ig végrehajtott portfólióátértékelések után körülbelül felük átcsúszott mínuszba, a többi hozama pozitív.
