BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mégis gondban a Mol Szibériában?

2008. december 22. hétfő, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Mol beperelte az OAO Russznyeftyet, saját partnerét a szibériai Zapadno-Malibalik kőolajmező kitermelésére létrehozott vegyesvállalatban - jelentette a Bloomberg. A per 5 milliárd rubelnyi (180 millió dollár) követelést érint, ami olyan szerződésekből tevődik össze, melyeket a Mol szeretne érvénytelennek tekinteni. Ezen szerződések alapján a ZMB vegyesvállalat olajat adott el a Russznyeftynek, amit a vállalathoz közeli források szerint a Mol által jelölt igazgatósági tagok már korábban sem hagytak jóvá.
Mindez azt követően pattant ki, hogy egy másik per során a Russznyefty ZMB-részesedését eladási korlátozás alá vonta egy moszkvai bíróság a Rossznyefty (nem azonos a Russznyefttyel), Oroszország legnagyobb olajkitermelője egyik leányvállalatának kérésére, egy - állítólag véletlen egybeesés következtében szintén 180 millió dolláros - követelésének biztosítására. Mint arról korábban hírt adtunk, ez a befagyasztás még nem érintette a ZMB kitermelését és eredménytermelő képességét, így a Molt sem. A második per, amelyben már a Mol az egyik érintett fél, viszont egyértelműen érinti az olajtársaságot, hiszen mostantól a bíróságon múlik a 180 millió dollárjának (közel 35 milliárd forint) sorsa. Ferencz Szabolcs, a Mol kommunikációs igazgatója a Napi kérdésére megerősítette a per tényét.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet