BUX 139877.87 0,18 %
OTP 45890 -0,17 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rekordméretű tőkekiáramlás a feltörekvő piaci alapokból

2008. december 18. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Minden eddiginél rosszabb évet zárnak a feltörekvő piaci alapok a kockázatos befektetések likvidálási hulláma miatt - áll az egyik globális tőkeáramlás-figyelő cég friss kimutatásában az MTI szerint. Az EPFR Global adatai alapján idén nettó 67,2 milliárd dollárt vontak ki az ezen piacokra szakosodott részvény- és kötvényalapokból, ami több mint a fele az ezekbe az alapokba a 2003-2007 közötti felfutás idején beáramlott nettó 130,5 milliárd dollárnak. A feltörekvő piaci részvényalapokból az év eleje óta nettó 49,4 milliárd dollár távozott, a teljes eszközérték 6,4 százaléka. A térség kötvényalapjaiból pedig 17,8 milliárd dollárt vontak ki, a teljes kezelt vagyon 18 százalékát. A Financial Times kiemeli, hogy a nagy feltörekvő gazdaságok értékpiacai közül idén az orosz volt a legrosszabb teljesítő: a dollárban számolt RTS index az év eleje óta 70 százalékot zuhant, de 60 százalékkal esett dollárban a kínai Shanghai Composite mutató is. Sok elemző cég tart attól, hogy a kínai és az orosz gazdaság is recesszióba zuhan.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet