BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megvan az új SEC-elnöknő

2008. december 18. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Mary Schapiro lesz az első nő, aki az amerikai tőke-piaci felügyelet szerepét betöltő SEC élére kerülhet.
A hagyományosan szerény érdeklődésre számot tartó SEC-elnöki kinevezés a globális pénzügyi válság, illetve a Madoff-botrány kapcsán került a befektetők figyelmének középpontjába. Az USA januárban hivatalba lépő elnöke, Barack Obama nem egy kezdőt választott a felügyelet élére. Az 53 éves Schapiro komoly szakmai tapasztalattal rendelkezik, állt már az árupiaci határidős kereskedés felügyeleti szerve, a CFTC élén, illetve tagja volt a SEC tanácsának is. Kinevezéséig a pénzügyi szektor szabályozási hatóságának (FINRA) vezérigazgatója marad - írja a Marketwatch. Dolgozott már hasonló területetn a Reagan-, illetve a Clinton-érában is, és neve a SEC-elnökség várományosai között már Bush első elnöksége idején felmerült. Mindenesetre a kinevezés kapcsán ismét beindultak a találgatások, amelyek szerint összevonnák a SEC-et a CFTC-vel. Az elképzelést mind Henry Paulson pénzügyminiszter, mind Christopher Cox, a felügyelet jelenlegi elnöke támogatja.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet