BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Más lesz az EBITDA-elvárás is a céggel szemben

Módosítja Sziget-vásárlását az econet

2008. december 18. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az econet.hu leányvállalata, az Est Média Group (EMG) egy a Szigetet eladó céggel, a Szigerta Kft.-vel, illetve a Volt Fesztivált és a Balaton Soundot jegyző Lobenwein Norberttel és Fülöp Zoltánnal kötött kölcsönös szándéknyilatkozatban módosította a Sziget Kft. kivásárlásának feltételeit. Az új felállás értelmében a Sziget Kft. az eddigi 50 százalék helyett 100 százalékban lesz a soproni Volt Fesztivál és a zamárdi Balaton Sound rendezvények tulajdonosa, emellett azonban a Szigerta Kft., valamint Lobenwein Norbert és Fülöp Zoltán a Sziget Kft.-ben hosszabb távon is 10, illetve 15 százalékos érdekeltséggel rendelkeznének. (Tehát a 2007-es szerződésben meghatározott teljes körű kivásárlási program helyett a Sziget Kft. 75 százalékát venné meg az EMG 2012-ig.) A részletes szerződéseket január 31-ig kívánják megkötni.
Ennek megfelelően változnának az EBITDA-elvárások is (lásd táblázatunkat). Az elvárások teljes mértékű teljesülése esetén az EMG a Sziget Kft. 75 százalékos üzletrészéért összesen legfeljebb 5,0295 milliárd forintot fizetne, szemben a 2007. november 27-i szerződésben meghatározott 4,95 milliárd forinttal. A vételárból 1,1 milliárd forintot 2008 januárjában az első, 26 százalékos Sziget Kft.-részesedésért már kifizettek. Lobenwein Norbert és Fülöp Zoltán a 2009-es és a 2010-es évben egy-egy 155 millió forintos vételárrészre a két fesztivál eredményességétől függően válnának jogosulttá. Emellett a 2009-ben fizetendő vételárból 211 millió forintot készpénz helyett 1 millió darab, darabonként 211 forintos áron beszámítandó econet.hu-részvénnyel fizetnének meg. A papír csütörtökön 70 forinton zárt.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet