BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Óriási veszteség a Morgan Stanleynél

2008. december 17. szerda, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Goldman Sachs mínusza után a Morgan Stanley is csalódást okozott: a legpesszimistább várakozásoktól is elmaradt a negyedik negyedév, melyet 2,3 milliárd, azaz részvényenként 2,24 dolláros veszteséggel zárt. A Bloomberg elemzői konszenzusa 34 centes papíronkénti mínuszt prognosztizált, de még a legóvatosabb becslés sem haladta meg az 1,15 dollárt. A negatív eredmény egyébként még így is valamivel jobb az előző év azonos időszakához képest, akkor ugyanis 3,59 milliárdos, részvényenként 3,61 dolláros veszteséget volt kénytelen elszenvedni a pénzintézet, amelynek helyzetén az sem segített sokat, hogy vezetősége lemondott éves prémiumairól, a 700 milliárdos bankmentő csomagból 10 milliárd dolláros gyorshitelben részesült, illetve befektetési bankból kereskedelmi bankcsoporttá alakul.
A gyorsjelentés közzététele után a Moody's a gyenge eredményre és romló kilátásokra tekintettel A1-ről A2-re csökkentette a Morgan Stanley hitelbesorolását. A részvények árfolyama pedig a New York-i tőzsdenyitást követően öt százalékot zuhant, napközben azonban mérséklődött a negatívum, és helyi idő szerint dél körül már a keddi záróár környékén toporgott. Mindenesetre a Morgan Stanley papírjai idén már mintegy 70 százalékot zuhantak, és a jelenlegi árfolyam az egy részvényre jutó nettó eszközérték csupán felét teszi ki.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet