BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Sötét kilátások a bankóriásoknál

2008. december 15. hétfő, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Hiába a 11,5 ezres elbocsátási hullám, a vezetői jutalmakról lemondás, illetve a kockázatkerülésre törekvés, a Goldman Sachs és a Morgan Stanley negyedik negyedéves eredménymutatóit nem menthetik meg az újabb jelentős visszaeséstől. A hét közben jelentő két bankóriás, a szeptember óta kereskedelmi bankként működő Goldman Sachs és a Morgan Stanley nagy valószínűséggel jelentős negyedik negyedéves veszteségről számol majd be - írja a Bloomberg. Ráadásul a Goldman 1929 óta egyszer sem volt veszteséges, ez azonban idén a pénzügyi válság miatt megtörni látszik. Az utolsó negyedévben ugyanis 1,4 milliárdos, azaz részvényenként 3,5 dolláros veszteséget jelenthet, míg a Morgan Stanley 200 milliós negatív eredménye 19 centet jelent papíronként a Bloomberg konszenzusa szerint. Ennél is borúlátóbb a New York Times, amely a Goldmanre négymilliárdos (azaz részvényenként 5 dolláros), a Morgan Stanley esetében pedig a hírügynökségi előrejelzés kétszeresét prognosztizálja.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet