BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Zsugorodó hedge fundok

Novemberben 64 milliárd dollárnyival lettek karcsúbbak a hedge fundok az ügyfelek tőkekivonásai, illetve a masszív árfolyamveszteségek következtében. Ezzel tovább növelték féléves folyamatos veszteségeiket.

2008. december 11. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A szingapúri Eurekahedge adatai alapján a hedge fundok 64 milliárdos novemberi nettó vagyonvesztésének csak kisebb részét, 18 milliárd dollárt tett ki az árfolyamveszteség, a fennmaradó 46 milliárd hátterében az ügyfelek tőkekivonásai állnak - írja a Bloomberg. Az alapok összvagyona az elmúlt hónapban 110 milliárdos csökkenéssel 1650 milliárd dollárra apadt. A novemberi visszaeséssel immár hat hónapja veszteségesek egyhuzamban a hedge fundok, idén eddig mintegy 13 százalékot buktak és nagy eséllyel ez lesz történetük leggyalázatosabb éve. Egyes elemzők szerint ezek után elkerülhetetlennek látszik egy jelentős konszolidációs folyamat a hedge fundoknál. Mindenesetre mind több alapkezelő kényszerül egyes alapjainak felszámolására, a betétesek kifizetéseinek korlátozására, illetve alkalmazottaik elbocsátására.
Összességében a japán alapok teljesítettek a legjobban 0,8 százalékos átlagos emelkedéssel, míg az előkelő második helyet a latin-amerikai alapok érdemelték ki 0,7 százalékos gyarapodással. Magyarországról nézve rossz hír, hogy a szégyenfalra sereghajtóként a kelet-európai és oroszországi piacokon tevékenykedő hedge fundok iratkozhatnak fel, ezek ugyanis 3,3 százalékos visszaesést voltak kénytelenek elkönyvelni. Ezzel szemben a legfejlettebb piacokon befektető észak-amerikai alapok 2,1, míg európai társaik 0,6 százalékot rontottak.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet