BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tovább növelte Elmű-részesedését az MVM

2008. december 10. szerda, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az MVM az elmúlt időszakban tovább növelte Elmű-részesedését, miután mintegy 2 százaléknyi részvényt vásárolt, így már 12,5 százaléknyi pakettet birtokol - mondta el Mártha Imre, az MVM vezérigazgatója az MTI Econak. Az MVM, amely kedden jelentette be, hogy 8,6 százaléknyi Émász-részvényt vásárolt az elmúlt másfél hónap során, az idén januárban 10,54 százaléknyi Elmű-pakettet vásárolt a Fővárosi Önkormányzattól, akkor 18,5 milliárd forintért. A mostani, 5,9 milliárd forintos Émász-vásárlással és az új, kétszázalékos Elmű-csomag 2,7 milliárdra becsülhető árával ez azt jelenti, hogy a Magyar Villamos Művek az idén mintegy 27 milliárd forintot fektetett be az áramszolgáltató szektorba. Mártha a vásárlásokat a részvények alacsony tőzsdei árával, a várható nagy osztalékkal indokolta és hozzátette: a villamos művek ezzel közel került ahhoz a stratégiai céljához, hogy a villamosenergia-ellátás teljes vertikumában részt vegyen.

(A szerző rendelkezik Elmű- és Émász-részvényekkel.)

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet