Az MVM az elmúlt időszakban tovább növelte Elmű-részesedését, miután mintegy 2 százaléknyi részvényt vásárolt, így már 12,5 százaléknyi pakettet birtokol - mondta el Mártha Imre, az MVM vezérigazgatója az MTI Econak. Az MVM, amely kedden jelentette be, hogy 8,6 százaléknyi Émász-részvényt vásárolt az elmúlt másfél hónap során, az idén januárban 10,54 százaléknyi Elmű-pakettet vásárolt a Fővárosi Önkormányzattól, akkor 18,5 milliárd forintért. A mostani, 5,9 milliárd forintos Émász-vásárlással és az új, kétszázalékos Elmű-csomag 2,7 milliárdra becsülhető árával ez azt jelenti, hogy a Magyar Villamos Művek az idén mintegy 27 milliárd forintot fektetett be az áramszolgáltató szektorba. Mártha a vásárlásokat a részvények alacsony tőzsdei árával, a várható nagy osztalékkal indokolta és hozzátette: a villamos művek ezzel közel került ahhoz a stratégiai céljához, hogy a villamosenergia-ellátás teljes vertikumában részt vegyen.
(A szerző rendelkezik Elmű- és Émász-részvényekkel.)
