A világ részvénypiacain az elmúlt időszak ideges, pánikreakciókkal tarkított kereskedése bizonyítja, hogy továbbra is érezteti hatását a bizalmatlanság, illetve a kockázatkerülő magatartás - mondta el egy szerdai sajtótájékoztatón Háda Bálint, a Quaestor vezető elemzője. Hozzátette: a jelenlegi helyzetben ezért az elsődleges szempont a vagyon értékálló megőrzése, mintsem annak befektetése. A hazai részvények árazásában jelenleg a pánik érvényesül, amelyből a kiszabadulás csak átmeneti emelkedéshez vezethet, hiszen a következő évek recessziója a romló vállalati eredmények folytán korlátozni fogja a kurzusok emelkedését. Az év végi záróárak beállításakor a pénzszűke jelenthet visszafogó tényezőt, de kérdéses az is, hogy az októberben újonnan belépett kisbefektetők ráöntik-e a piacra emelkedni képtelen papírjaikat. Ezért egy év végi esetleges felfutás után januárban mindenképpen korrekcióra számít Háda. Jelentősen befolyásolhatja a magyar börze alakulását a bankmentő csomag sorsa is. Az első verzió elvetése után jött esetleges módosításokkal ugyanis már pozitívabbá válhat a csomag a piac szemében, így ha ez megvalósul, csökkentheti az OTP-re nehezedő nyomást. A Quaestor ezért 4450 forintos éves célár mellett vételre ajánlja a bankpapírt. A többi blue chip esetében is vásárlást ajánl a brókercég, a Molnál 14 000, míg a Telekomnál 700 forintos célár mellett. Az egyedüli kivétel a
28 000 forinton tartásra minősített Richter. Háda elmondta, nem számítanak arra, hogy az MNB év végéig változtatna az irányadó kamatlábon, de az előző, meglepetésszerű vágást a monetáris tanács december 22-i ülésén követheti egy újabb, 50 bázispontos vágás is.
