A Mol az olajárak emelkedését várja jövőre és továbbra is célja, hogy kitermelését növelő akvizíciókat hajtson végre - jelentette ki Mosonyi György, a Mol vezérigazgatója a Bloombergnek adott interjújában. "Sok nagy tőkeáttétellel működő kis független olajcég fog piacra kerülni jövőre. A következő hónapok nem lesznek nagyon mozgalmasak, de azután lesznek majd lehetőségek" - mondta el a menedzser, aki szerint a jövő évben az olajárak visszakapaszkodnak mostani mélypontjukról és el fogják érni a 70-100 dollár közötti sávot. Ez még a drágább mezőkön is kifizetődővé teheti majd a termelést.
A Molnak már összesen tíz országban vannak kitermelési projektjei, tavaly Kamerunban vásárolt egy tengeri mezőt, Indiában és Pakisztánban gázmezőket, illetve Magyarországon belekezdett egy nem konvencionális gázmező kitermelésébe az Exxonnal és a Falcon Oillal. Az olajcég akvizíciós célpontjai között most a legfeljebb 2 milliárd dollár értékű cégek szerepelnek. A társaság a közel 3 milliárd eurós adósságállománya mellé még rendelkezik további másfél milliárd eurós hitelfelvételi képességgel, amelyet egy korábbi hitelszerződés biztosít a számára, annak ellenére, hogy időközben a Standard and Poor's leminősítette a céget. Mosonyi ezzel kapcsolatban ki is jelentette, hogy a társaság nem kívánja az említett hitelt akvizícióra vagy beruházásra költeni, azt tartalékban tartja. A szükséges befektetendő pénzt saját cash-flow-ból biztosítja majd.
