BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A UBS már látja a fényt

A legnagyobb svájci bankház elemzői szerint jövőre a világ tőzsdéi nemcsak ellenállnak a globális recessziónak, hanem a csábítóan alacsony árszintek, illetve a kormányzatok bizalomerősítő intézkedései hatására szárnyalásba is kezdenek.

2008. december 3. szerda, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az idén eddig 42 százalékkal, 848,81 pontig visszaeső legjelentősebb amerikai részvények mozgását lekövető S&P-500 jövő év végére akár az 1300 pontos szintre is felküzdheti magát a UBS elemzése szerint, márpedig ez 53 százalékos felívelést takarna - írja a Bloomberg. A zürichi székhelyű befektetőház szakemberei a brit piac kapcsán is derűlátók, úgy vélik ugyanis, hogy az FTSE-100 akár 41 százalékkal is erősödhet a következő évben, elérve az 5800 pontos szintet, míg a vén kontinens egészét tekintve az összeurópai FTSEurofirst 300 index 25 százalékos emelkedést is produkálhat. Történhet mindez annak ellenére, hogy várhatóan rendkívül nehéz lesz a gazdasági környezet, és romlanak a vállalati eredménymutatók (az európai értékpapírok esetében az egy részvényre eső nyereség hányada akár 25 százalékot is eshet). A piacok ugyanis már többéves recessziót áraztak be a jelenlegi árfolyamszintekkel, márpedig a tőzsdék indikatív jellege miatt ez a trend hosszú távon nem maradhat fenn. S bár az elemzők zöme igen borúlátó a jövő évet illetően, David Bianco, a UBS stratégája szerint a 2009-es év a bizalom visszatértének hajnalát hozza majd, és az alagút végét jelző fény előbb jelenik meg, mint arra a befektetők többsége számítana. Bianco egyébiránt az energiaipar vállalatainak részvényeit, a technológiai papírokat, illetve a termelőipari részvényeket tartja a legcsábítóbbnak.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet